Top 5 akcesoriów dla psa

Top 5 akcesoriów dla psa

Każdy właściciel psa ma swoje ulubione akcesoria, które ułatwiają mu opiekę nad czworonogiem. Zebraliśmy top 5 funkcjonalnych, uniwersalnych gadżetów cieszących się popularnością – zarówno wśród czworonogów, jak i ich właścicieli. W co warto się wyposażyć?

Smycz i szelki na spacery

Jednym z podstawowych akcesoriów, w które musi wyposażyć się każdy właściciel czworonoga, jest smycz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pies powinien być prowadzony na smyczy. Niedopełnienie tego obowiązku może grozić mandatem. Zastosowanie smyczy daje właścicielowi kontrolę nad zwierzakiem oraz zapobiega jego ucieczkom czy tragicznym zdarzeniom (np. czworonóg nie wybiegnie nagle na jezdnię). Funkcjonalnym dodatkiem są również szelki, które są wygodną alternatywą do przypinania smyczy bezpośrednio do obróżki. Zapewniają psu większy komfort podczas spacerów. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku mniejszych ras.

Sposób na wygodne legowisko dla psa

Kolejnym gadżetem, o którym warto wspomnieć, jest wygodne legowisko. W tej roli doskonale sprawdzi się materac ortopedyczny dla psów Hevea Psie Historie. Jego zadaniem jest zapewnienie komfortowego odpoczynku i regeneracji czworonoga. Gruba pianka z pamięcią zapewnia wygodę użytkowania każdemu psu – zwłaszcza starszemu i schorowanemu. Ciekawą formą legowiska jest także mata turystyczna dla psów Hevea Psie Historie. Można ją wykorzystać zarówno podczas przewożenia zwierzaka w samochodzie, jak i jako jego posłanie podczas wycieczek.

Saszetka na smakołyki dla psiaka

Ważne jest, aby nauczyć zwierzaka podstawowych komend, dzięki temu łatwiej będzie nad nim zapanować w każdej sytuacji. Nauka wymaga jednak systematycznych treningów. A nic tak nie motywuje, jak smaczki za poprawnie wykonane polecenie. Żeby nie nosić ich luzem, warto wyposażyć się w specjalną saszetkę na smakołyki, którą można mieć zawsze przy sobie. Pomoże ona systematycznie szkolić psiaka i nagradzać za każdą prawidłowo wykonaną komendę. Saszetki na smakołyki można kupić w zestawie z szelkami dla psa – tworząc pasujący do siebie komplet.

Płaszczyk dla psa – niedoceniony gadżet

Wielu właścicieli czworonogów nie docenia gadżetu, którym jest płaszczyk dla psa. Gdy latem i jesienią zdarzają się chłodniejsze, deszczowe dni, takie okrycie będzie chroniło psią sierść przed zamoknięciem. Zwierzakowi nie tylko będzie cieplej, ale też nie przyniesie on do mieszkania tak dużej ilości błota. Warto wybrać płaszczyk z odblaskowymi elementami, które widać po zmroku, w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Poidełko – warto czy nie?

Poidełko pozwoli zapewnić zwierzakowi odpowiednią ilość wody pitnej w każdych warunkach – nawet w trakcie długiego spaceru. Jest niezastąpione podczas podróży samochodem, kiedy to należy pamiętać o regularnych przerwach i pojeniu zwierzaka wodą. Latem funkcjonalnym rozwiązaniem są chłodzące miski.

Powyżej opisane akcesoria dla psów są praktycznymi dodatkami, których zalety doceni każdy właściciel czworonoga. Ich zadaniem jest ułatwienie codziennych czynności i uczynienie życia psa przyjemniejszym.

HEVEA

HEVEA

Fabryka Materaców Hevea to wielkopolski producent materaców i właściciel marki Hevea. Firma powstała w 2008 roku, a przez ponad 10 lat działalności produkty sygnowane znakiem Hevea zagościły w setkach tysięcy sypialni w Polsce i Europie. Teraz także dla naszych ukochanych zwierzaków.