Po co jest pies?

Po co jest pies?

Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy w życiu wszystko – świetną pracę, dom, samochód, telewizor na pół ściany i wielkie łóżko z mega wygodnym materacem – wszystko oprócz miłości. Miłości nam zabrakło, bo zanurzeni po czubek głowy w pracy i skupieni na obrastaniu w dobra materialne zwyczajnie nie mamy na nic więcej czasu. Nie mamy przyjaciół, tylko współpracowników, nie mamy partnera, wracamy do naszego wielkiego domu i samotnie podziwiamy wiszące na ścianach dzieła awangardowych malarzy, wybrane przez dekoratorkę wnętrz.

Albo przeciwnie – mamy wspaniałą rodzinę, w mieszkaniu słychać tupot małych i większych stópek i chcemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepsze warunki do harmonijnego rozwoju, nauczyć je odpowiedzialności i wychować na porządnych ludzi. Albo taka sytuacja – codziennie mierzymy się w pracy ze stresem i stawiamy czoła rozmaitym wyzwaniom. Któregoś dnia czujemy niepokojący ucisk w klatce piersiowej, idziemy do kardiologa, a ten kategorycznie zaleca nam zmianę trybu życia.

Na wszystkie takie sytuacje lekarstwem jest pies.

Pies obdaruje nas miłością bezwarunkową. Zawsze ucieszy się na nasz widok, będzie nas witał w progu merdając ogonem, sprawi, że będziemy się uśmiechać. Pies zmusza do ruchu. Bez względu na pogodę potrzebuje przynajmniej 3 spacerów dziennie, w tym jednego dłuższego, nie ograniczającego się do najbliższego trawniczka. Pies działa jak społeczny katalizator, ułatwia nawiązanie kontaktów, już po kilku tygodniach posiadania psa zyskujemy nowych znajomych, z czasem przyjaciół i tak oto z zamkniętego w czterech ścianach samotnika stajemy się duszą towarzystwa. Pies pomaga budować układ odpornościowy i jest w tym lepszy niż wszystkie suplementy. Dzieci, które od najmłodszych lat przebywają z psem, są bardziej odporne na alergie. Pies uczy nasze dzieci odpowiedzialności i dyscypliny i pomaga im radzić sobie ze stresem. Pies jest wsparciem w walce z depresją – przymus wyjścia z domu oraz świadomość, że jesteśmy dla kogoś ważni, sprawią, że czujemy się potrzebni. Sama obecność psa podnosi poziom oksytocyny i dopaminy, powodując jednocześnie spadek kortyzolu, zwanego hormonem stresu, ale też obniża ciśnienie krwi.

Skoro więc mamy ustalone, że pies jest po prostu niezbędny, zastanówmy się, skąd się biorą psy.

HEVEA

HEVEA

Fabryka Materaców Hevea to wielkopolski producent materaców i właściciel marki Hevea. Firma powstała w 2008 roku, a przez ponad 10 lat działalności produkty sygnowane znakiem Hevea zagościły w setkach tysięcy sypialni w Polsce i Europie. Teraz także dla naszych ukochanych zwierzaków.