Jak podróżować z psem?

Jak podróżować z psem?

Wakacje to czas wycieczek. Wiele osób chce wykorzystać ciepłą porę do maksimum. Właściciele psów chętnie zabierają ze sobą na wojaże swoich czworonożnych przyjaciół. Dzisiaj podpowiadamy, jak bezpiecznie i komfortowo podróżować ze zwierzakiem.

Podróż z psem – jak się przygotować?

Zanim jeszcze wybierzemy się w podróż z psem, zadbajmy o obrożę z identyfikatorem. Gdyby zwierzak zagubił się lub uciekł przestraszony, może ona pomóc w jego powrocie. Dobrym rozwiązaniem jest także mikroczip, który sprawdzi się, nawet gdy zwierzak zgubi obróżkę.

Właściciele psów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że ich czworonóg stresuje się podróżą, powinni przed wyjazdem udać się do weterynarza. Jeżeli będzie to konieczne, zapisze on środki uspokajające, które pomogą zwierzakowi lepiej znieść wycieczkę. Niektóre psiaki, podobnie jak ludzie, mogą mieć chorobę lokomocyjną. W takim przypadku zaleca się, aby co najmniej godzinę przed podróżą nie podawać im jedzenia. Ważny jest także sam styl jazdy – nie przyspieszajmy i nie hamujmy zbyt gwałtownie.

Podczas podróży samochodem pies powinien znajdować się na tylnym siedzeniu lub w przestrzeni bagażowej, gdy jest to auto typu kombi. Mniejsze zwierzaki można przewozić w transporterze.  Ten z kolei należy przypiąć za pomocą pasów. W przypadku większych psów sprawdzą się specjalne szelki wpinane w pas bezpieczeństwa lub też większa klatka. Pamiętajmy o tym, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno psiakowi, jak i sobie. Wiercący się zwierzak, przechodzący swobodnie pomiędzy siedzeniami, może uniemożliwiać prowadzenie pojazdu.

W czasie wycieczek z psem należy pamiętać o regularnym robieniu krótkich przerw. Ten czas powinno się wykorzystać m.in. na podanie zwierzakowi wody. Lepiej zrezygnować z podawania posiłków czworonogowi. W celu zredukowania stresu można dać psu smakołyk do żucia i gryzienia – to zajmie mu czas i sprawi, że podróż szybciej mu minie.

Podobnie jak i małych dzieci, również i psiaków nie wolno zostawiać samych w aucie. W rozgrzanym samochodzie zwierzak może szybko się przegrzać, co stanowi zagrożenie dla jego życia.

W żadnym wypadku nie krzyczmy i nie frustrujmy się, gdy psiak będzie stresował się podróżą. Należy do niego przemawiać łagodnie i uspokajać, aby wycieczka nie kojarzyła mu się z traumą, lecz miło spędzanym czasem z właścicielem.

Mata podróżna dla psów – dlaczego warto?

Mata turystyczna dla psów to gadżet, który może okazać się niezastąpiony podczas podróży z czworonogiem. Jej zadaniem jest m.in. ochrona wnętrza pojazdu przed zabrudzeniami. Dla przykładu mata podróżna dla psów Hevea Psie Historie została pokryta tkaniną PetProof. Materiał ten wykazuje odporność na ścieranie, pilingowanie i mechacenie. Ponadto jest łatwa w utrzymaniu czystości – wystarczy przetarcie wilgotną ściereczką, aby pozbyć się większości zabrudzeń.

Mata turystyczna dla psów czuwa nad komfortową wyprawą czworonoga. Miękkie wypełnienie sprawia, że zwierzak może wygodnie się ułożyć, co pomaga zredukować jego stres. Mata podróżna dla psów Hevea Psie Historie ze sztywnej, lateksowej pianki Blue Ocean dopasowuje się do kształtu ciała psiaka.

Ponadto taka mata turystyczna dla psów sprawdzi się w roli materaca podczas noclegów. Zwierzak będzie mógł umościć się na znanym mu posłaniu i zregenerować siły na kolejny dzień pełen wrażeń.

HEVEA

HEVEA

Fabryka Materaców Hevea to wielkopolski producent materaców i właściciel marki Hevea. Firma powstała w 2008 roku, a przez ponad 10 lat działalności produkty sygnowane znakiem Hevea zagościły w setkach tysięcy sypialni w Polsce i Europie. Teraz także dla naszych ukochanych zwierzaków.