Czy pies powinien spać w łóżku?

Czy pies powinien spać w łóżku?

Na tak zadane pytanie odpowiedź powinna być jedna. Nie. Pies nie powinien spać w łóżku. Łóżko jest dla człowieka, dla psa kupujemy legowisko lub odpowiedni materac. Ale podobno właściciele psów dzielą się na tych, którzy śpią z psem w łóżku i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Osobiście znam jedną rodzinę, która z żelazną konsekwencją nie wpuszcza psów na piętro, gdzie są sypialnie, chociaż podejrzewam, że robią to z powodów pragmatycznych – mieszka z nimi 6 psów i gdyby całe to towarzystwo wpakowało się do łóżka, to dla państwa zabrakłoby miejsca.

Pies z reguły lubi spać przytulony do swojego człowieka. Człowiek nierzadko też lubi czuć przy swoim boku ciepło ukochanego czworonoga. Jak pogodzić te pragnienia z potrzebą zachowania higieny i przyjemnością spania w czystej pościeli?

Przede wszystkim musimy zapewnić psu jego własne miejsce do spania, wygodny materac albo legowisko, umiejscowione w spokojnym kącie mieszkania, ale kącie z widokiem. I nie chodzi tym razem o widok z okna, a możliwość ogarnięcia wzrokiem miejsc, w których najczęściej przebywamy. My proponujemy oczywiście MATERACE ORTOPEDYCZNE. Posiadanie własnego materaca nie wyeliminuje całkiem pragnienia towarzyszenia nam w łóżku, ale sprawi, że pospacerowy kurz czy brud zostanie elegancko wytarty w pokrowiec a nie w nasze prześcieradło.

Kolejnym pomysłem na zachowanie higieny jest materac nawierzchniowy, zwany inaczej topperem. Taki materac, poza oczywistymi funkcjami, jak podniesienie komfortu spania, jest dodatkową barierą dla piachu czy kurzu, który zdoła się przesmyknąć przez prześcieradło, a czyszczenie go jest bez porównania łatwiejsze niż grubszego i dużo cięższego materaca głównego. Przykładowo - HEVEA TOPPER LATEKSOWY waży, w zależności od rozmiaru, od 4 do 10 kg, jest wykonany z perforowanej płyty lateksowej, umożliwiającej przepływ powietrza, ma łatwy do zdejmowania pokrowiec, ponieważ taśma suwakowa okala go z trzech stron. Pokrowiec można prać w pralce, a dzięki użyciu toppera wciąż mamy czysty materac i możemy się cieszyć nim dłużej, wspólnie z naszym pupilem.

HEVEA

HEVEA

Fabryka Materaców Hevea to wielkopolski producent materaców i właściciel marki Hevea. Firma powstała w 2008 roku, a przez ponad 10 lat działalności produkty sygnowane znakiem Hevea zagościły w setkach tysięcy sypialni w Polsce i Europie. Teraz także dla naszych ukochanych zwierzaków.